Nowości  Oceanotechnika    
 


Oceanotechnika.pl > Barki Google

2013-11-03 Barki Google

Koncern internetowy Google pracuje na tajemniczymi pływającymi barkami. Czym mają być te jednostki pływające?

Od jakiegoś czasu w Zatoce San Francisco trwają pracę nad barką Google. Pływająca konstrukcja zbudowana jest z ułożonych pionowo kontenerów. Jej konstrukcja kryje się za maskującymi ją siatkami, co jeszcze bardziej wzmaga ciekawość. Barka przycumowana jest do nabrzeża przy Wyspie Skarbów w San Francisco.

To nie jedyna barka. Z doniesień wynika, że Google ma nie jedną, ale cztery podobne barki. Barki oznaczone są jako BAL0001, BAL0010, BAL0011 i BAL0100. Jak na razie na dwóch są umiejscowione już nadbudówki.

Choć początkowo podejrzewano, że będzie to pływająca serwerownia (centrum danych) to z czasem staje się to mało prawdopodobne. W dokumentacji przedłożonej do władz mowa jest o technologicznej sali wystawowej. Spekuluje się zatem, że będzie to najprawdopodobniej pływający sklep. Mówi się o sprzedaży w nich okularów Google Glass.

Ten niecodzienny pływający sklep z możliwością prezentacji produktów firmy (powierzchnia barki ma mieć 13 276 stóp kwadratowych) będzie pływał pomiędzy kolejnymi portami na zachodnim wybrzeżu USA.

Drugi i trzeci pokład statku otwarty ma być w godzinach od 10 do 22.

Załoga barki Google liczyć ma 50 osób - kapitan, załoga marynarska oraz obsługa klientów.

Barka Google ma być spełnieniem marzeń Sergeya Brina, jednego ze współzałożycieli firmy Google.

Oceanotechnika.pl na serwisach społecznościowych: