Nowości  Oceanotechnika    
 


Oceanotechnika.pl > Stocznia Remontowa Shipbuilding inwestuje

2015-03-03 Stocznia Remontowa Shipbuilding inwestuje

Gdańska stocznia Remontowa Shipbuilding inwestuje w infrastrukturę. Zbudowane zostaną nowa płyta montażowa oraz samojezdna suwnica bramowa.

Mnogość budowanych obecnie jednostek przez stocznię Remontowa Shipbuilding spowodowała koniczność unowocześnienia jej infrastruktury oraz podjęcia nowych inwestycji. Aktualnie budowanych w niej jest 14 statków różnego typu - są to statki do obsługi morskiego przemysłu wydobywczego, promy pasażersko-samochodowe, statki towarowe, niszczyciel min oraz żaglowiec.


Inwestycje (grafika: Remontowa Shipbuilding)

Nowa płyta montażowa umiejscowiona zostanie równolegle do funkcjonującej już od wielu lat pierwszej płyty montażowej i będzie działać niezależnie od niej. Przeznaczona będzie do montażu i przesuwania jednostek pływających z możliwością wodowania statków do 100 m długości (większość statków typu offshore). Przewiduje się, iż rozpoczęta jesienią 2014 roku inwestycja zakończy się w drugim kwartale 2015 roku.

Zwiększenie ilości budowanych równocześnie jednostek ułatwić ma także kolejna inwestycja, jaką jest nowa samojezdna suwnica bramowa. Suwnica wyposażona jest w hydrauliczny system kompensacji drgań, który stabilizuje ją nawet podczas ruchu na nierównym podłożu. Dopuszczalne obciążenie robocze suwnicy wynosi 300 t. Urządzenie może być eksploatowane w temperaturze od -20 C do +40 stopni C, dzięki własnemu oświetleniu również w nocy.

Oceanotechnika.pl na serwisach społecznościowych: