Nowości  Oceanotechnika    
 


Oceanotechnika.pl > Titanic ponownie popłynie

2013-02-22 Titanic ponownie popłynie

Już w 2016 roku wyruszyć ma w swój dziewiczy rejs replika słynnego transatlantyka Titanic.

Australijski miliarder Clive Palmer postanowił zbudować replikę słynnego statku pasażerskiego, którego szczegóły przedstawił na konferencji prasowej w Nowym Jorku. Statek ma być jak najwierniejszą kopią oryginału.

Titanic II swój pierwszy rejs wykonać z Southampton do Nowego Jorku. To na tej właśnie trasie w 1912 roku doszło do katastrofy, która zakończyła się zatonięciem Titanica. Zderzył się on z górą lodową. Zginęło wówczas ponad 1,5 tys. osób.


Wizualizacja Titanica II (grafika: Blue Star Line)

Nowy Titanic będzie miał 269 m długości, tyle samo jak pierwowzór. Będzie o metr szerszy (29,41 m), by zapewnić mu większą stabilność. Nowy liniowiec będzie miał także o jeden pokład więcej. Titanic miał ich 9, Titanic II otrzyma dodatkowy dziesiąty.


Główna klatka schodowa (grafika: Blue Star Line)

Inwestor Blue Star Line poinformował, że zgłosiło się już 40 tys. chętnych na dziewiczy rejs. Chętni oferują nawet 1 mln dolarów za możliwość odbycia podróży dziewiczym rejsem w 2016 roku.


Kawiarnia (grafika: Blue Star Line)

Statek będzie mógł zabrać 2,6 tys. pasażerów. Do ich dyspozycji będzie 850 kabin. Pasażerowie podróżować będą w trzech klasach w zależności od tego, ile zdecydują się wydać na rejs.


Kabina klasy trzeciej (grafika: Blue Star Line)

Inwestor zapewnia, że szalup i tratew ratunkowych jest wystarczająca liczba dla każdego pasażera.

Titanic II zbudowany ma zostać w chińskiej stoczni Jinling.

Oceanotechnika.pl na serwisach społecznościowych: