Nowości  Oceanotechnika    
 


Oceanotechnika.pl > Vistal będzie współbudował norweską platformę wiertniczą

2015-06-15 Vistal będzie współbudował norweską platformę wiertniczą

Firma Vistal z Gdyni, producent wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, pozyskała kontrakt na realizację elementów platformy wiertniczej na polu Johan Sverdrup na norweskim szelfie Morza Północnego.

Umowa o wartości 75,5 mln zł została podpisana z norweską firmą Aibel - wiodącym dostawcą w obszarze oil&gas i energii odnawialnej.


Platforma trafi na pole naftowe Johan Sverdrup na Morzu Północnym (grafika: Vistal)

Prace przygotowawcze zostaną rozpoczęte jeszcze w 2015 roku, a zakończenie realizacji kontraktu planowane jest na koniec 2016 roku.

Prace wykonywane przez Vistal w ramach umowy obejmą m.in. budowę części modułu wiertniczego, który jest drugim pod względem wielkości, z trzech modułów składających się na platformę wiertniczą.

"Kontrakt ten jest potwierdzeniem realizacji naszej długoterminowej strategii rozwoju. Jego zawarcie nie byłoby możliwe bez inwestycji, których dokonaliśmy w latach 2010-2014, inwestując w rozwój ponad 140 mln złotych, co pozwoliło nam m.in. na zakup własnych terenów w Porcie Gdynia, z bezpośrednim dostępem do morza oraz wybudowanie nowej, unikalnej, w basenie Morza Bałtyckiego, hali produkcyjnej na Nabrzeżu Indyjskim. Na terenie hali możemy budować najbardziej złożone, zaawansowane technicznie, wielkogabarytowe konstrukcje stalowe, a następnie transportować je drogą morską. To nasza znacząca przewaga konkurencyjna. Kontrakt dla firmy Aibel będzie realizowany właśnie na terenie nowej hali. Prace przy platformie na polu Johan Sverdrup to jeden z największych na świecie projektów w obszarze oil&gas, realizowanych obecnie na świecie." - powiedział Ryszard Matyka, prezes zarządu firmy Vistal.

Oceanotechnika.pl na serwisach społecznościowych: